Bešiktaš, fudbal, Liga šampionaFoto: EPA-EFE/SEDAT SUNAF

Fudbaleri Borusije Dortmund savladali su večeras u Istanbulu ekipu Bešiktaša sa 2:1, u meču prvog kola Grupe C Lige šampiona.

Strelci u pobedi nemačkog kluba bili su Džud Belingem u 20. i Erling Holand u trećem minutu nadoknade prvog dela igre.

Jedini gol za domaću ekipu postigao je Francisko Montero u četvrtom minutu nadoknade drugog poluvremena, kada je iskoristio centaršut Miralema Pjanića iz slobodnog udarca, i glavom se upisao u strelce.

U okviru ove grupe, večeras se u Lisabonu sastaju Sporting i Ajaks.

Do pobede u svom prvom meču u Ligi šampiona došla je ekipa Šerifa, koja je na svom terenu pobedila Šahtjor sa 2:0.

Moldavski tim je u meču Grupe D poveo golom Adame Traorea u 16. minutu, a konačan ishod postavio je Momo Jansane u 62. minutu.

Večeras u Grupi D igraju ekipe milanskog Intera i Reala iz Madrida.