Ekipa Saše Obradovića osvojila treće mesto na fajnal-foru Evrolige: Monako razbio nezainteresovanu Barselonu 1Foto: EPA-EFE/TOMS KALNINS

Košarkaši Monaka pobedili su Barselonu rezultatom 78:66 u meču za treće mesto na fajnal-for turniru u Kaunasu.

U duelu dve ekipe koje su doživele poraz u polufinalu, francuski tim je utešni trijumf obezbedio već posle prve dve četvrtine, jer je na poluvreme otišao sa vođstvom od 16 poena razlike (44:28).

Barsa je treću četvrtinu počela serijom od 8-2 i smanjila na 48:38, ali je potom ekipa Saše Obradovića zaigrala agresivnije u odbrani i vratila prednost, koja je u jednom trenutku iznosila i 19 poena (74:55).

Najefikasniji u timu Monaka bio je Strazel sa 14 poena, a po deset su imali Okobo i Dijalo, dok je za Barselonu Nikola Mirotić sa 15 poena imao jedini dvocifreni učinak.