EP: Poraz Srbije od Švedske 1Foto: Rukometni Savez Srbije

Rukometašiće Srbije doživele su prvi poraz na Evropskom prvenstvu u Francuskoj. Od njih su bile bolje reprezentativke Švedske 22:21, u drugom kolu A grupe.

„Orlice “ su odlično ušle u meč, vodile su konstantno u prvom poluvremenu, u jednom trenutku i sa četiri gola prednosti, a ponovo su izvrsne u fazi napada bile Sanja Radosavljević i Katarina Krpež-Slezak, koji su sa krilnih pozicija imale stoprocentan učinak.

Ipak, u drugom poluvremenu se Šveđanke „bude“ i sustižu prednost Srbije, a ubrzo i stižu do vođstva, a nijedna selekcija od tog trenutka nije imala prednost veću od dva gola.

U neizvesnoj završnici „Orlice“ ipak gube, s obzirom da su u pet šansi „jedan na jedan“ mašile zicere, a sa druge strane Šveđanke su svoje šanse realizovale.

Ni dobre odbrane Marije Čolić na golu Srbije nisu mogle da pomognu večeras Srbiji, a u poslednjem kolu grupe će igračice Srbije odmeriti snage sa Danskom.