Navijači FenerbahčeaNavijači Fenerbahčea, Foto: EPA/CEM TURKEL

Evroliga je kaznila košarkaški klub Fenerbahče sa 12.000 evra.

Razlog je transparent koji su domaći navijači razvili, kada su u prethodnom kolu elitnog takmičenja savladali ekipu Partizana na domaćem parketu rezultatom 81:78.

Na baneru su Srbi predstavljeni kao potlačen narod uz propratni natpis: „Svi ste vi turski sinovi“.

Navijači turskog tima su na ovaj način dali svojevrstan odgovor pristalicama Partizana, koji su u meču između ova dva kluba igranom prošle godine, imali transparent na kome Miloš Obilić ubija Murata tokom Kosovskog boja 1389. godine.

Fenerbahče trenutno zauzima prvo mesto na tabeli Evrolige, dok je Partizan pretposlednji.

Bonus video: Fenerbahče – Partizan najzanimljiviji momenti meča

Pratite nas na našoj Facebook i Instagram stranici, ali i na X nalogu. Pretplatite se na PDF izdanje lista Danas.

Komentari