Fenomenalni Aleksandar Mitrović vodio Fulam do nove pobede u Premijer ligi 1Foto: EPA-EFE/ANDY RAIN EDITORIAL USE ONLY

Srpski reprezentativac Aleksandar Mitrović je pomogao svom klubu da dođe do šeste pobede ove sezone u Premijer ligi sa dve asistencije i jednim golom na gostovanju Fulama protiv Kristal Palasa.

Fudbaleri Fulama su sa 3:0 slavili u gostima, a Aleksandar Mitrović je u 32. minutu centaršutem pronašao Bobija Rida koji je doveo Fulam u prednost.

Zatim su Tajrik Mičel i Džejms Tomkins dobili crvene kartone, pa su domaći ostali sa devet igrača u polju.

Mitrović je ponovo bio asistent kada je nakon kornera u 71. minutu spustio loptu Timu Rimu koji je lako zatresao mrežu Viktora Guaite, a potom se u 80. i sam upisao u strelce. To je bio njegov 10. gol ove sezone u Premijer ligi.

U ostalim mečevima Premijer lige na Boksing Dej zabeleženi su sledeći rezultati: Brentford – Totenhem 2:2, Everton – Vulverhepton 1:2 (1:1), Lester – Njukasl 0:3 (0:3) i Sautempton – Brajton 1:3 (0:2).

Od 18:30 časova se sastaju Aston Vila i Liverpul, dok od 21 sat igraju Arsenal i Vest Hem.