Filip Krajinović u trećem kolu Indijan Velsa 1Foto: EPA-EFE/LYNN BO BO

Srpski teniser Filip Krajinović plasirao se u treće kolo Indijan Velsa, posle pobede nad Dafidom Gofanom sa 2:0 u setovima (6:3, 6:3).

Meč je trajao 85 minuta, a u narednom kolu trenutno 113. teniser na ATP listi će igrati protiv boljeg iz meča Danil Medvedev – Mekenzi Mekdonald.

Na samom startu videli smo pravi „festival“ brejkova posle kojih je kapitalnu prednost stekao Krajinović i do kraja seta je sačuvao bez većih problema.

U drugom setu je Gofan stigao do ranog brejka, no u šestom gemu srpski teniser oduzima servis protivniku i izjednačava rezultat u toj deonici meča.

Od tog trenutka na terenu blista Krajinović, uzima tri gema u nizu i dolazi do trećeg kola Mastersa iz serije 1000.