Poraz koji Partizan nije očekivao: Napredak odneo tri boda sa teškog gostovanja 1Foto; Srđan Stevanović/Starsport.rs

Fudbaleri Partizana doživeli su neočekivani poraz u 25. kolu Superlige, pošto je u Humskoj ulici od njih bolji bio Napredak rezultatom 0:1 (0:1).

Gol odluke bio je delo Andrije Majdevca u 33. minutu.

Partizan je energično krenuo u utakmicu, a Samed Baždar je imao dve izvrsne šanse, no i nije ih iskoristio.

Ubrzo zatim, odličnu priliku imali su i gosti.

Posle solo prodora šutirao je Marjanović, a golman Jovanović odlično reagovao.

Golman Partizana se istakao i u 26. minutu kada je odbranio udarac Andrije Majdevca.

Ipak, sedam minuta kasnije Jovanović je bio nemoćan, a Napredak je poveo upravo preko Majdevca koji je uz pomoć stative matirao Jovanovića sa svega pet metara.

U 55. minutu, a nakon kornera Bibarsa Natha, Samed Baždar je pogodio stativu, a nekih sedam minuta kasnije Zahid je pogodio prečku posle udarca iz daljine.

Do kraja susreta je Partizan napadao, ali poprilično jalovo.

Najbolje prilike imali Baždar i Kalulu iskosa, ali je golman Kruševljana Vladimir Savić sačuvao svoju mrežu i na taj način su izabranici Vladimira Gaćinovića zabeležili jednu od najvažnijih pobeda ove sezone.

Sada je sudbina Partizana u rukama večitog rivala, budući da imaju jedan bod više na tabeli, ali i utakmicu manje od crveno-belih.