FMP u polufinalu kvalifikacionog turnira za Ligu šampiona 1Foto: EPA-EFE/FILIP SINGER

Košarkaši FMP-a savladali su u Beogradu Breogan rezultatom 76:64 i tako se plasirali u polufinale kvalifikacija za Ligu šampiona gde će im protivnik biti Opava.

Prvo poluvreme je bilo dosta izjednačeno, a na početku su izabranici Veljka Mršića napravili seriju 10:3, da bi tim iz Železnika veoma brzo odgovorio svojom serijom.

U četvrtoj četvrtini je beogradski tim uspostavio igru koja mu odgovora a koja se zasnivala na čvrstoj odbrani i raznovrsnom napadu.

Šut za tri poena je funkcionisao čitave večeri jako dobro, a svoju ulogu u pobedi su imali i centri Nikola Janković i Ebuka Izundu.

Odlične role imali su i Čarls Dženkins te Nenad Nerandžić, a pravi „motor“ ekipe bio je omaleni plejmejker Trent Frejzer.

Najefikasniji u redovima pobednika bio je Paulius Valinskas sa 14 poena, dok je tri više ubacio Nemanja Nenadić u poraženoj ekipi.

Kvalifikacioni turnir za FIBA Ligu šampiona se igra u srpskoj prestonici, a u nedelju 25. septembra ćemo dobiti pobednika kvalifikacionog turnira.