Fudbalerke Srbije ubedljivo izgubile od Nemačke u kvalifikacijama za SP 1Foto: Pixabay/Blueeyes

Ženska fudbalska reprezentacija Srbije izgubila je danas u Kemnicu od Nemačke sa 1:5, u kvalifikacijama za Svetsko prvenstvo 2023. godine.

Srbija je povela golom Nine Matejić već u trećem minutu i srpski tim se dobro držao u prvom poluvremenu, ali je u nastavku utakmice primio svih pet golova.

Četiri gola postigla je Lena Šuler, u 49, 54, 71. i 77. minutu, a konačan rezultat postavila je Melani Lojpolc u 79. minutu.

To je bila prva utakmica Srbije u kvalifikacijama, a Nemačka je do sada odigrala dva meča i ostvarila obe pobede.

U sledećem kolu Srbija će igrati na gostovanju protiv Portugala 21. oktobra.

U Grupi H su još Turska, Izrael i Bugarska.

Svetsko prvenstvo održaće se od 20. jula do 20. avgusta 2023. godine u Australiji i Novom Zelandu.