Grupa A: Vels bolji od Turske 1Foto: EPA-EFE/Darko Vojinovic

Fudbaleri Velsa pobedili su danas u Bakuu Tursku sa 2:0, u drugom kolu Grupe A na Evropskom prvenstvu.

Vels je poveo u 42. minutu golom Arona Ramzija. Geret Bejl je poslao odličnu dugačku loptu u šesnaesterac, Ramzi je utrčao između turskih bekova, primio loptu na grudi i rutinski poslao loptu u mrežu.

Veliku priliku da duplira vođstvo Velsa imao je Geret Bejl u 61. minutu, ali je loše izveo penal i šutirao preko gola.

Pobedu Velsa potvrdio je Konor Roberts golom u petom minutu sudijske nadoknade. Bejl je prošao uz gol aut liniju i asistirao Robertsu, koji je sa šest metara bio siguran.

Posle dva kola Vels ima četiri boda, dok je Turska zabeležila oba poraza.

U narednom kolu, Vels će igrati protiv Italije, dok će se Turska sastati sa Švajcarskom.