Huventud izgubio, Partizan na korak do prvog mesta 1Foto: Pedja Milosavljevic/STARSPORT

Košarkaši Huventuda poraženi su na gostovanju Metropolitanu u Parizu rezultatom 86:78 u utakmici 15. kola grupe A Evrokupa i sada dele prvo mesto na tabeli sa Partizanom sa skorom od 11 pobeda i četiri poraza.

Da bi crno-beli završili ligaški deo takmičenja na prvom mestu neophodno je da u meču poslednjeg kola (6. april) pobede u gostima Trento, ali i da španski tim u svom poslednjem meču u grupi (29. mart) na svom terenu izgubi od Slaska.

Na utakmici u Parizu Huventud je sve vreme bio u rezultatskom zaostatku, osim u prvih pet minuta treće četvrtine. Maksimalna prednost gostiju iznosila je tri poena (44:41) posle minut i po igre u nastavku.

U ekipi Metropolitana najefikasniji je bio Mekrej sa 24 poena, Kamings je dodao 18, a Ginat je uz 17 poena imao i devet skokova.

Ekipa iz Badalone nastupila je bez povređenog Ante Tomića, a najbolju partiju u gostujućem timu prikazao je Birgardner koji je postigao 16 poena i imao osam uhvaćenih lopti.