I u Minhenu slika Zvezdine sezone u Evroligi: Gde Teodosića nema... 1Foto: Nikola Gligic/Starsport.rs ©

Košarkaši Crvene zvezde izgubili su u 27. kolu Evrolige od Bajerna u Minhenu rezultatom 66:74 (19:20, 8:12, 19:21, 20:21).

Ovim porazom su crveno-beli značajno zakomplikovali svoju situaciju oko plasmana u plej-in.

Zapravo sada izabranicima Janisa Sferopulosa treba pravo čudo kako bi se na kraju regularnog dela sezone domogli desetog mesta na tabeli.

Zvezda je nakon poraza u Bavarskoj 16. na tabeli i ima skor 10-17, dok deseto mesto trenutno drži Valensija sa učinkom 13-14.

Zvezda je odlično počela meč i posle dva i po minuta povela sa 11:4 što je nateralo trenera domaće ekipe Pabla Lasa da zatraži tajm-aut.

Posle istog njegovi puleni su igrali potpuno identično što je Zvezda znala da iskorristi i povede sa 19:10.

Ipak, tim iz Bavarske tada pravi seriju 10:0 i na kraju prve deonice vodi 20:19.

U drugoj četvrtini smo videli dobre odbrane i očajne napade od strane obe ekipe.

U toj desetominutnoj deonici smo kombinovano videli samo 20 postignutih poena, 12 domaće ekipe i svega osam domaće, pa je na poluvremenu rezultat glasio 32:27.

Bajern je drugo poluvreme „otvorio“ sa dve trojke i ubrzo je poveo sa 40:29.

Crvena zvezda je potom prišla na pet poena zaostatka – 40:35, ali više od od toga nije mogla.

Na kraju treće deonice igre na semaforu je stajao rezultat – 53:43.

U poslednjoj četvrtini Zvezda se malo trgla i zaigrala znatno angažovanije u napadu.

Nakon serije poena Adama Hange i Nemanje Nedovića prišla je na minimalni zaostatak – 53:51.

Međutim, Bajern je novom serijom kreiranom šutem za tri poena otišao na 59:52 i time praktično rešio pitanje pobednika.

Najefikasniji na meču bio je Devin Buker sa 22 poena, dok je u redovima poražene ekipe bolji od ostalih bio Džavonte Smart sa 13.

Još jednom se pokazalo koliko Zvezdi nedostaju povređeni plejmejkeri Miloš Teodosić i Nikola Topić.

Dok je Jago dos Santos organizovao igru Zvezde na početku meča, beogradski tim je bio u konstatnoj prednosti.

Kada ga je u igri zamenio Adam Hanga, koji je po vokaciji krilni igrač, Zvezdine muke u organizaciji napadu i produkciji poena su počele.

Jasno je da u ekipi nema zamene za Teodosića i Topića i kad god oni nisu na raspologanju Sferopulosu, Zvezda je osetno slabija ekipa.

To je potvrdila i utakmica u Minhenu, a već naredna je na programu 7. marta protiv Monaka u Kneževini.