Indijan Vels: Čilić bolji od Lajovića u dva seta 1Foto: EPA-EFE/MARISCAL

Hrvatski teniser Marin Čilić savladao je u drugom kolu Indijan Velsa Dušana Lajovića sa 2:0 u setovima (6:3, 6:4), posle nešto više od 90 minuta igre.

Čilić je duplim brejkom „otvorio“ ovaj duel, pa je ubrzo poveo sa 4:0 u gemovima,  a iako je srpski teniser osvojio dva gema zaredom, ipak nije mogao da dođe i do potpunog izjednačenja u setu.

U drugom setu smo videli izvesnu rezultatsku „klackalicu“, Lajović je zaigrao bolje, pre svega sa osnovne linije, ali nije uspevao da se rezultaski odvoji.

Jedan slabiji servis gem Dušana Lajovića je protivnik uspeo da iskoristi, te je u sedmom gemu Čilić napravio ključni brejk koji mu je kasnije doneo i trijumf.