Junajted ubedljiv protiv Brentforda 1Foto: Beta/AP/Jon Super

Fudbaleri Mančester junajteda pobedili su večeras na svom terenu ekipu Brentforda sa 3:0, u meču 35. kola Premijer lige.

Junajted je poveo u devetom minutu posle odlične akcije, koju je golom završio Bruno Fernandeš.

U 44. minutu gol je postigao igrač domaće ekipe Kristijano Ronaldo, ali je poništen posle gledanja VAR-a.

Portugalski napadač se ipak upisao u strelce u 61. minutu iz penala. Penalu je prethodio prekršaj Rika Henrija nad Ronaldom.

Konačan rezultat je nakon centaršuta iz kornera postavio Rafael Varan u 72. minutu.

Srpski fudbaler Nemanja Matić igrao je za Junajted do 71. minuta. Ovo je Matiću bila poslednja utakmica na „Old Trafordu“, pošto je ranije najavio da će na kraju sezone napustiti klub.

Junajted je šesti na tabeli Premijer lige sa 58 bodova, dok je Brentford 14. sa 40 bodova.

U sledećem kolu Junajted gostuje Brajtonu, a Brentford dočekuje Sautempton.