Kik bokseri iz Kragujevca osvojili sedam medalja na prvenstvu Srbije u Zaječaru 1Foto: Kik boks klub Radnički Kragujevac

Na kik boks prvenstvu Srbije u disciplini ful kontakt koje je održano prošlog vikenda u Zaječaru kragujevački kik bokseri osvojili su sedam medalja, četiri zlatne, jednu srebrnu i dve bronazne.

Ekipa kragujevačkog Radničkog nastupila je na prvenstvu sa osam takmičara u jakoj konkurenciji od više od 200 boraca.

Zlatnu medalju osvojio je Strahinja Savić, junior u kategoriji do 60 kilograma, čime je potvrdio nedavn osvojeno prvo mesto u disciplini K1.

Zlato je osvojio i Lazar Vesković, junior u kategoriji do 67 kilograma, koji je takođe trijumfovao na K1 turniru prošlog meseca u Senti.

Takođe zlatne medalje izborili su i Milica Popović, juniorka u kategoriji do 60 kilograma, i Jovan Smilić u seniorskoj A klasi takmičara što je najznačajniji rezultat na ovom prvenstvu kragujevačkih kik boksera.

Srebrnu medalju je osvojio Jovan Petrović, mlađi junior u kategoriji do 51 kiograma, a bronze juniori Jovan Maksimović i Nemanja Stojković u klasi do 63,5 kilograma.

Više vesti iz ovog grada čitajte na posebnom linku.