Krajinović posle više od četiri sata borbe u trećem kolu RG 1Foto: EPA-EFE/YOAN VALAT

Srpski teniser Filip Krajinović plasirao se u treće kolo Otvorenog prvenstva Francuske, pošto je danas posle velike borbe u pet setova pobedio Španca Roberta Karbaljesa Baenu sa 6:4, 6:4, 6:7, 3:6, 8:6.

Meč Krajinovića i Karbaljesa Baene, 60. i 76. tenisera sveta, trajao je četiri sata i 18 minuta.

Naredni protivnik Krajinovića biće Grk Stefanos Cicipas.

Španski teniser je prvi došao do prednosti u prvom setu i poveo sa 4:2, ali je Krajinović vrlo brzo uspeo da preokrene na 4:5, a potom i da iskoristi drugu set loptu.

U drugom setu je Krajinoviću bio dovoljan samo jedan gem za prednost 2:0, ali je to tek bio uvod u veliku borbu.

Krajinović je pri rezultatu 6:5 u trećem setu, odmah nakon napravljenog brejka, propustio meč loptu, izgubio je tada servis pa je taj deo igre rešen u taj-brejku koji je Španac na kraju dobio sa ubedljivih 7:1.

Iako je Krajinović poveo sa 2:0 na startu četvrtog seta, Karbaljes Baena je do kraja napravio tri brejka i tako odveo meč u peti, odlučujući set.

U petom setu je viđeno pet brejkova, a jedan više napravio je srpski teniser. On je u 14. gemu tog seta iskoristio treću meč loptu za plasman u treće kolo Rolan Garosa.