Lacio demolirao Milan u derbiju kola 1Foto: EPA-EFE/FEDERICO PROIETTI

U poslednjoj utakmici 19. kola Serije A Lacio je na svom „Olimpiku“ ubedljivo savladao Milan 4:0.

Jedan od anjboljih na utakmici bio je srpski reprezentativac Sergej Milinković-Savić koji je već u četvrtom minutu zatresao mrežu Ćiprijana Tatrušanua.

Jednu loptu s boka Matije Zakanjija nije iskoristio Luis Alberto, ali se ona dokotrljala do Milinković-Savića i rumunski internacionalac je morao da vadi loptu iz mreže.

Nastavio je Lacio sa napadima i posle odlične akcije Pedra u sjajnoj situaciji se u 38. minutu našao Adam Marušić. Šutirao je snažno, iskosa sa desne strane, ali je pogodio stativu.

Međutim na odbijenu loptu naleteo Zakanji je i povisio je na i 2:0.Na treći gol se lekalo do 67. minuta, a strelac je sa bele tačke bio Luis Alberto.

Konačan rezultat 4:0 postavio je u 75. minutu Felipe Anderson, na asistenciju izuzetno raspoloženog Luisa Alberta.