Lak trijumf Zvezde u Železniku 1foto: Srđan Stevanović /Starsport

Košarkaši Crvene zvezde savladali su FMP rezultatom 99:84 u okviru 17. kola ABA lige.

Bila je to 34. uzastopna pobeda crveno-belih nad timom iz Železnika, kojom su se vratili na vrh tabele regionalnog takmičenja.

FMP je bolje otvorio meč, ali nije uspevao da stekne značajniju prednost.

Ipak već sredinom prve četvrtine Zvezda na “ pogon“ Nemanje Nedovića stiže do prednost od „+7“.

Vratio se domaćin u drugoj četvrtini, ali je tada Stefan Lazarević pogodio jedan šut za tri poena koji je pokrenuo seriju Zvezde za „plus 14“.

Nakon toga FMP je tokom treće četvrtine uspevao da dođe do jednocifrenog zaostatka, ali više od toga nije mogao.

U poslednjoj četvrtini su gosti imali i maksimalnih 25 poena prednosti.

Dalibor Ilić je bio najefikasniji kod gostiju za 16 poena, a Ognjen Dobrić je dodao 15, dok je Lazarević „upisao“ 14 poena.

Ovom pobedom se Zvezda vratila na vrh ABA lige sa 15 poena i jednim porazom. FMP je treći sa 12 pobeda i pet poraza.