Lautaro Martinez 20 + Markus Tiram 10: Inter grabi ka tituli na Apeninima 1Foto: EPA-EFE/MATTEO BAZZI

U dve uvodne utakmice 25. kola italijanske fudbalske Serije A pobedili su domaćini.

Torino je savladao Leče s 2:0, a Inter se na Meaci razigrao protiv Salernitane s 4:0. U timu iz Salerna je debitovao Žerom Boateng, nekadašnji štoper Bajerna i nemačke reprezentacije, ali je zbog povrede povučen iz igre već u 24. minutu.

Do tada su neroazuri vodili s 2:0 golovima svog ubojitog duela.

Francuz Markus Tiram je načeo rivala u 17. minutu, a Argentinac Lautaro Martinez je udvostručio prednost u 19.

Tiram je dosegao do 10 golova u Seriji A. Jedini francuski igrač pre njega koji je u Interovom dresu imao dvocifreni učinak u sezoni u italijanskoj ligi bio je Juri Đorkaef sa 14 pogodaka 1996/97.

Lautaro Martinez se s 20 golova učvrstio na čelu liste strelaca. Budući da je i prošle i pretprošle sezone postigao po 21, treći je igrač u klupskoj istoriji s tri uzastopne godine sa po najmanje 20.

Legenda Đuzepe Meaca je imao pet takvih (1929/30-1933/34), a Mađar Ištvan Njerš četiri (1948/49-1951/52).

Inter u vođstvu ima deset bodova više od svog prvog pratioca Juventusa (as torinskih crno-belih Dušan Vlahović je s 12 golova prvi pratilac Lautara Martineza), koji je u subotu gost Verone.

Neroazuri imaju zaostalu utakmicu 21. kola kao domaćini Atalanti (28. februar).

U 24 utakmice postigli su 20 pobeda. Upešniji su u istoriji bili samo 2006/07. s 21.