Liga šampiona: Arsenal 11. učesnik osmine finala, Inter se nije predao u Lisabonu, a gubio je s 3:0 1Foto: EPA-EFE/ANDY RAIN

Bajernu, Atletiku, Laciju, dortmundskoj Borusiji, braniocu trona Mančester sitiju, Lajpcigu, Barseloni, Realu, Interu i Sosijedadu večeras se u osmini finala fudbalske Lige šampiona, kolo pre kraja takmičenja po grupama, pridružio Arsenal.

U poslednjem kolu biće dodeljeno preostalih pet karata.

Londonske „tobdžije“ su među 16 najboljih ušle u velikom stilu. Na svom stadionu su razgalile publiku s pola tuceta golova u mreži Lansa. U prvom poluvremenu bilo je 5:0, a svih pet golova su dali različiti igrači, što se u prvih 45 minuta dogodilo prvi put u istoriji Lige šampiona.

Vatromet golova je viđen u Lisabonu. Benfika je u prvom delu utakmice stekla prednost s 3:0 protiv Intera. Sva tri pogotka postigao je Žoao Mario, prvi Portugalac strelac het-trika u Kupu/Ligi šampiona u dresu „orlova“ u poslednjih 48 godina. U međuvremenu je to pošlo za rukom samo Sergeju Juranu 1991, Rusu.