Liga šampiona Azije: Tim Ernana Krespa na penale razvejao želje Kristijana Ronalda o tituli kontinentalnog prvaka i van Evrope (VIDEO) 1Foto: EPA-EFE/ALI HAIDER

Prvi polufinalista Lige šampiona Azije u fudbalu je Al Ain iz Abu Dabija, kojeg trenira nekadašnji argentinski golgeter Ernan Krespo.

Tim iz Ujedinjenih Arapskih Emirata je od kuće doneo pobedu s 1:0 s prve utakmice, a u revanšu protiv Al Nasra u Rijadu je prošao trnovit put za ulazak među četiri najbolja prvi put posle 2016.

U osnovnom delu 3:2 za Al Nasr, posle produžetaka 4:3, a na penale 3:1 za Al Ain.

Gosti su vodili s 2:0 golovima marokanskog napadača Raimija u 28. i 45. minutu.

S ta dva pogotka se poravnao na vrhu liste strelaca s Aleksandrom Mitrovićem (Al Hilal) i Brazilcem Crizanom (Šandong Tajšan), koji su takođe dali po osam, ali mogu da mu odmaknu jer im tek predstoje revanši.

Domaćinu je nadu vratio desno krilo Gareb na izdisaju prvog poluvremena.

Al Nasr je u nastavku meča pojačao ritam.

Plodove ofanzive je ubrao preko Portugalca Otavija u 52. minutu i Brazilca Teljesa u 73.

Za sva tri gola u gostujućoj mreži zaslužan je i golman Al Aina Eisa nesigurnim i nepouzdanim reakcijama.

Najsjajnija zvezda saudijskog tima portugalski as Kristijano Ronaldo, evropski klupski prvak s Mančester junajtedom 2008 i još četiri puta zatim s Realom, pre vodećeg pogotka je propustio kolosalnu priliku, a uzdrmao je i prečku.

Pošto je u osnovnom delu igre ostalo 3:2, igrani su produžeci.

U 97. minutu Al Nasr je ostao s igračem manje. Zasluženo je isključen Ajman, koji je dobio priliku od 64. minuta. Prvo mu je pokazan žuti karton, ali je sudija preinačio odluku kada mu je VAR ukazao da je prekršaj bio grublji nego što mu se isprva činilo.

U 103. minutu Al Ain je postigao dragocen pogodak, koji ide na dušu domaćeg golmana.

Nije uhvatio laku loptu iz centaršuta nego je ona od njegovih nespretnih ruku pala na prečku pa se odbila pravo na nogu usamljenog Alšamsija, koji ju je s pola metra smestio u mrežu.

U 118. minutu Kristijano Ronaldo je s bele tačke udahnuo novi život Al Nasru. Njega je bespotrebno odgurnuo igrač Al Aina, jer je na centaršut golman već otklonio opasnost i lopta ne bi ni došla do Portugalca.

Pristupilo se izvođenju penala.

Serije je otvarao domaćin.

Eisa je odbranio šut Brozovića, a Raimi je dao treći gol na meču.

Zatim je Teljes pogodio prečku, Paragvajac Romero je bio siguran za 2:0.

Kristijano Ronaldo je još jednom nadmudrio golmana, koji se pružio u pravu stranu, Alšamsi isto hladnokrvan.

Otavio je promašio ceo gol – Al Ain je otišao u polufinale.

Sva je prilika da će igrati protiv Al Hilala, koji na revanš sa važećim saudijskim šampionom Al Itihadom u utorak (20 časova po našem) ide s prednošću od 2:0.