Liga šampiona: Barselona nakon preokreta do trijumfa u Parizu, Atletiko pred revanš ima prednost 1Foto: EPA-EFE/YOAN VALAT

Fudbaleri Barselone i Atletiko Madrida ostvarili su pobede u prvim utakmicama četvrtfinala Lige šampiona.

Blaugrana je kao gost porazila PSŽ sa 3:2 (1:0), dok je Atletiko kod kuće savladao Borusiju iz Dortmunda 2:1 (2:0).

I večeras je viđen spektakularan fudbal u Ligi šampiona, a prava poslastica bio je duel na „Parku prinčeva“.

Barselona je stigla do trijumfa zahvaljujući golovima Rafinje i Kristensena, mada je to bila veoma zanimljiva utakmica sa puno preokreta.

Prvu ozbiljniju šansu imala je Barselona u 21. minutu. Nakon kornera sa leve strane Levandovski je nakon greške golmana Donarume pokušao glavom, a loptu je sa gol linije izbio Mendeš.

Dva minuta kasnije šutirao je Rafinja sa 20 metara, ali je Donaruma ovog puta dobro reagovao i izbacio loptu u korner.

Poveli su gosti u 37. minutu kada se Brazilac sjajno snašao u kaznenom prostoru protivnika, smestivši loptu iza leđa Điđija Donarume slabijom nogom.

Ipak, na početku drugog poluvremena usledio je preokret Parižana, a „režirali“ su ga bivši fudbaler Barselone Usman Dembele i Vitinja u samo tri minuta.

Parižani su u 55. minuutu mogli i do trećeg gola, ali je udarac Barkole, uz pomoć Ter Štegena, zaustavila prečka.

No tada Ćavi poseže za izmenama koje „okreću“ utakmicu u korist njegovog tima.

Pre svega se istakao roviti Pedri koji je maestralnoma sistencijom „spojio“ Rafinju sa golom u 62. minutu, da bi pobedu gostiju obezbedio još jedan rezervista, štoper, Andres Kristensen, udarcem glavom nakon izvrsno izvedenog kornera Ilkaja Gundogana u 77. minutu.

PSŽ je najbolju priliku imao preko Dembelea u 75. minutu kada je šutirao iskosa u dalji ugao, ali je njegov udarac zaustavila stativa.

U drugoj utakmici večeri Atletiko je zabeležio pobedu protiv Borusije.

Poveli su domaći preko Rodriga de Pola u petom minutu, a nakon velike greške odrane gostiju, a u 32. su duplirali prednost preko Samjuela Lina, a zahvaljujući još jednom kiksu protivničke poslednje linije tima.

U drugom poluvremenu gosti su bili daleko bolji rival i do kraja susreta su uspeli samo da ublaže poraz preko Sebastijana Alea u 81. minutu.

Lopta je u šesnaestercu stigla do Alea, koji je šutirao iz okreta iz prve i pogodio donji levi ugao gola Oblaka.

U šestom minutu sudijske nadoknade vremena Borusija je imala najbolju priliku za izjednačenje, Brant je šutirao glavom, a lopta je pogodila mesto gde se spajaju preška i stativa.