Luna Vujović je šampionka Vimbldona za igračice do 14 godina 1Foto: Nova.rs

Srpska teniserka Luna Vujović šampionka je Vimbldona za igračice do 14 godina, piše Sport Klub.

Luna je nakon sjajnog turnira bila odlična i u finalu u kome je pobedila domaću teniserku Holi Smart u dva seta – 6:3, 6:1 za 62 minuta.

Nakon što smo u prva četiri gema videli četiri brejka, Luna je bila ta koja je stabilizovala svoju igru na servisu, ali je dodala i jedan brejk, treći u setu. Ispostavilo se da je to bilo dovoljno i srpska teniserka nakon 39 minuta vodi 1:0 u setovima. Prvi deo meča je dobila rezultatom 6:3.

Drugi set je Luna otvorila brejkom, ali je istom merom odgovorila i Smart. Ovoga puta u prva tri gema smo videli tri brejka, dva je napravila Luna. Uspela je Srpkinja da potvrdi taj drugi gem i to joj je donelo prednost 3:1 u drugom setu.

I nije stala tu, dodala je još jedan brejk, povela je 4:1.

Pripretila je donekle uplakana Smart u šestom gemu, ali Lunu nisu zbunili ni izgubljeni poeni ni rivalkine suze. Drugi set je završila sa samo jednim izgubljenim gemom, nakon što je dodala još jedan brejk.