Menhengladbah pobedio u derbiju dve Borusije 1Foto: EPA-EFE/LARS BARON

Fudbaleri Borusije Menhengladbah pobedili su večeras na domaćem terenu ekipu Borusije Dortmund sa 4:2, u utakmici 18. kola Bundeslige.

U drugom minutu meča poništen je gol domaćoj ekipi koji je postigao Florijan Nojhaus, nakon prekršaja Jonasa Hofmana.

Menhengladbah je ipak poveo golom Nika Elvedija u 11. minutu posle centaršuta iz slobodnog udarca, a gosti su preokrenuli golovima Erlinga Halanda u 22. i 28. minutu.

Do kraja prvog poluvremena domaća ekipa je izjednačila drugim golom Elvedija u 32. minutu.

U nastavku meča Menhengladbah je pobedio golovima Remija Bensebainija u 49. minutu i Markusa Tirama u 78. minutu.

To je prva pobeda Borusije iz Menhengladbaha protiv ekipe iz Dortmunda nakon 12 vezanih poraza, a prva od 11. aprila 2015. godine.

Na tabeli nemačke Bundeslige ekipa iz Menhengladbaha je četvrta sa 31 bodom, dok ekipa Dortmunda zauzima peto mesto sa 29 bodova, posle dva uzastopna poraza, odnosno poslednje tri utakmice bez pobede.