Milanu bod u Salernu: Razmahao se Luka Jović 1Foto: EPA-EFE/MICHELE MARAVIGLIA

U 17. kolu italijanskog fudbalskog prvenstva Salernitana i Milan su igrali u Salernu 2:2.

Gostima je bod doneo Luka Jović, koji je u igru ušao u 70. minutu, a mrežu je zatresao u samoj završnici meča.

Strelac je bio i u svoje prethodne dve utakmice u Seriji A: jednom protiv Frozinonea na San Siru (3:1), kada je krenuo od prvog minuta, a onda u Bergamu protiv Atalante (2:3) kada je, takođe kao rezervista, isto izjednačio na 2:2, ali su crno-plavi dali još jedan gol.

Zatim u Milanovom duelu s Moncom u Milanu nije igrao. U pobedi s 3:0 tada se proslavio srpski juniorski reprezentativac rođen u Nemačkoj Jan-Karlo Simić pogotkom na debiju.

Jović je na Apenine stigao prošle sezone. Iz Reala je pristupio Fiorentini.

U prethodnom prvenstvu dao je šest golova, ali ne i na tri utakmice uzastopno.