Mlada fudbalska reprezentacija Srbije izgubila od Danske 1Foto: FSS

Mlada fudbalska reprezentacija Srbije izgubila je večeras od Danske sa 0:2 u poslednjem, trećem kolu Grupe B Evropskog prvenstva za igrače do 21 godine u Italiji.

Selekcija Gorana Đorovića završila je tako Evropsko prvenstvo u Italiji na poslednjem mestu bez bodova.

Golove za trijumf Danske postigli su Jakob Brun Larsen u 21. minutu i Jakob Rasmusen u 51.

U drugoj utakmici Grupe B Austrija i Nemačka igrali su nerešeno 1:1, pa su tako „panceri“, aktuelni prvaci Evrope izborili plasman u polufinale.

Đanluka Valdšmid u 14. minutu doveo je Nemačku do prednosti, ali je Austrija već u 24. izjednačila pogotkom Kevin Danso iz jedanaesterca.

Nemačka je prva u Grupi B sa sedam bodova, dok Danska i Austrija imaju po šest, ali kao i Srbija neće nastaviti takmičenje na Evropskom prvenstvu.