Monza iz penala i u devetom minutu zaustavnog vremena do boda protiv Sampdorije 1Foto: EPA-EFE/Roberto Bregani

U poslednjem meču 21. kola Serije A Monca i Sampdorija su na kraju podelile bodove odigravši 2:2.

Napadač ekipe Đenove Manolo Gabijadini je postigao oba gola za četu Dejana Stankovića.

Prvi u 12. minutu, a u drugi u 58. minutu.

Monca je zahvaljujući golu Andrea Petanje u 32. minutu otišla na poluvreme s neeršenim rezultatom, a na kraju joj je bod doneo Matija Pesina sa bele tačke u devetom minutu nadoknade vremena.

Tako Sampdorija nije došla do važnog trijumfa u borbi za opstanak, ali je makar pozitivno to što je posle mesec dana i pet utakmica konačno uspela da izbegne poraz.

Tih mesec dana ekipa srpskog stručnjaka nije ni gol uspela da postigne, a večeras je dva puta matirala golmana domaće ekipe. Ali je to nažalost po ekipu iz Đenove bilo dovoljno samo za bod, iako je bila na domak sva tri.

Monca je na 10. mestu sa 26 osvojenih bodova, dok Sampdorija ostaje pretposlednja sa 10 bodova.