Navijači Zemuna nasrnuli na golmana Rada, sukobi s policijom: Prekinuta utakmica u Gornjoj varoši 1Foto: Printskrin FS Beograda

Mali gradski fudbalski derbi između Zemuna i Rada u Gornjoj varoši u 14. kolu Srpske lige Beograd završen je neslavno.

U 15. minutu navijači domaćeg tima su preskočili ogradu i sa gola Rada skinuli šal, klupsko obeležje „građevinara“.

Golman Luka Mitrović je potrčao za pristalicama Zemuna u nameri da vrati „skalp“, ali ga je jedan od izgrednika udario.

Istovremeno se rasplamsao okršaj policije i Radovih navijača ispred istočne tribine. Tuča je trajala nekoliko minuta. Povređeni su „radovci“, koji su preskočili ogradu i završili na atletskoj stazi.

U međuvremenu, fudbaleri Rada su se povukli u svlačinonicu.

Delegat Dragan Nikolić i sudija Đorđe Tomić su ocenili posle smirivanja strasti da su se stekli uslovi za nastavak meča. Gosti sa Banjice, ipak, nisu hteli da izađu na teren, uz obrazloženje da je Mitrović zadobio potres mozga i da nije u stanju da brani. Odbijeni su kompromisni predlozi sa obe strane i Tomić je svirao kraj meča.

Konačnu odluku doneće takmičarski organi Fudbalskog saveza Beograda. Do trenutka prekida, Zemunci su vodili sa 2:0 autogolom Danila Živanovića u osmom minutu i pogotkom Luke Svetličića u 13.