Odbojkaši sa nulom, posle velikog kockanja 1foto: Srdjan Stevanovic/Starsportphoto ©

Odbojkaši Srbije savladali su selekciju Tunisa maksimalnim rezultatom 3:0 u setovima u poslednjem kolu grupe A na Svetskom prvenstvu u odbojci.

Izabranici Igora Kolakovića su se samo u prvom setu mučili sa motivisanim protivnikom, dok su druga dva seta rutinski rešili u svoju korist.

U prvoj deonici igre „Orlovi“ su bili u konstatnom rezultatskom zaostatku, u jednom trenutku su imali i „minus 6“ (17:11), ali su zahvaljujući izuzetnom individualnim kvalitetom uspeli da se vrate u set i spasu nekoliko set lopti Tunisa, a onda i preokrenu rezultat i asom korektora Dušana Petkovića osvoje set – 29:27.

U drugom setu protivnik je imao prednost 9:6, ali Srbija je brzo postavila stvari na terenu kako njoj odgovora i protivnika praktično deklasirala – 25:15.

Poslednji set je bio čista formalnost i njega je Srbija najlakše realizovala u svoju korist – 25:17.

Najefikasniji u pobedničkoj ekipi bili su Uroš Kovačević sa 15, te Marko Podraščanin i Dušan Petković sa 11 poena.

Prvu fazu takmičenja „Orlovi“ su završili s maksimalnim bodovnim saldom i odličnim set količnikom – 9:0.

U osmini finala Srbija će igrati protiv Kube ili Argentine, u zavisnosti od duela Italija – Kina koji se igra večeras od 21:15 časa.