Odbojkašice Srbije sigurne protiv Mađarske 1Foto: EPA-EFE/OLIVIER HOSLET

Odbojkašice Srbije savladale su reprezentaciju Mađarske u četvrtom kolu grupe A Evropskog prvenstva rezultatom 3:1 u setovima (21:25, 25:12, 25:14 i 25:15).

„Orlice“ su do sada na šampionatu savladale Ukrajinu, Sloveniju i Poljsku, a večeras su nadigrale i Mađarsku koja je pak na ovom šampionatu zabeležila sve poraze.

Srbija je ovim trijumfom praktično obezbedila prvo mesto u grupi i uslovno rečeno lakšeg protivnika u osmini finala.

U poslednjem kolu grupne faze odbojkašice Srbije će odmeriti snage sa Belgijom, a ta utakmica je na programu u četvrtak od 20 časova.

Ukoliko u tom duelu „Orlice“ osvoje makar jedan set, sigurno će sa prve pozicije otići u eliminacionu fazu šampionata.

Izabranice Đovanija Gvidetija nisu dobro započele večerašnji duel.

Prvi set je pripao Mađaricama što je donekle sve prisutne u „Top Sport Hali“ u Gentu iznenadilo, ali ne i Tijanu Bošković i saigračice koje su od drugog seta zaigrale na znatno višem nivou i pobednik se nije dovodio u pitanje.

Najefikasnija u pobedničkoj ekipi bila je Tijana Bošković sa neverovatnih 29 poena, a Bianka Buša je dodala 12.

Poslednji set je italijanski stručnjak na klupi Srbije Đovani Gvideti iskoristio da pruži priliku i igračicama koje su bile na klupi, to jest, onim odbojkašicama koje nisu imale preveliku minutažu u dosadašnjem toku prvenstva.