Osasuni pripala prva pobeda u novoj sezoni Primere 1Foto: EPA-EFE/Jesus Diges

Fudbaleri Osasune savladali su Sevilju sa 2:1 u prvom kolu nove sezone španske Primere.

Izabranici Jakoba Arasatea stigli su do tri boda sa bele tačke nakon što je bio precizan Aimar Oroz u 74. minutu meča.

Pre toga su domaći poveli golom Ćimija Avile u devetom minutu meča, da bi Sevilja izjednačila nakon samo 120 sekundi i to preko Rafe Mira.

Do kraja prvog poluvremena smo gledali dobar u fudbal, a obe ekipe su po jednom pogodili i okvir gola u tom vremenskom razdoblju.

U drugih 45 minuta smo uglavnom videli želju oba tima da sačuvaju sopstvenu mrežu, kao da je bod odgovarao i jednima i drugima.

Ipak, nakon jednog nesmotrenog starta Papu Gomeza u sopstvenom šesnaestercu glavni sudija Karlos del Sero Grande pokazao je na belu tačku, a sa nje je bio siguran Oroz.

Do kraja susreta Sevilja nije stvorila nijednu izglednu priliku, pa je Osasuna zasluženo „upisala“ prvu pobedu na prepunom „El Sadaru“.