Pakleni finiš Fluminensea za odlazak u finale Kupa Libertadores 1Foto: AP/Andre Penner

Iz brazilskog polufinala 64. Kupa Libertadores u fudbalu dalje ide Fluminense, koji je kao gost savladao Internasional u Porto Alegreu s 2:1.

U prvoj utakmici na Marakani prošle nedelje bilo je 2:2.

Internasional je imao povoljan rezultat do 81. minuta, jer je poveo s 1:0 golom Argentinca Gabrijela Merkada u 10.

Gosti iz Rija su u paklenom finišu izjednačili preko Džona Kenedija, a u finale ih je uveo Markadov zemljak Herman Kano u 87. minutu. Taj igrač je u ovogodišnjem ciklusu postigao 12 golova, više od svih.

U drugom revanšu Palmeiras u noći između četvrtka i petka po našem dočekuje u Sao Paulu Boku juniors. Na prvom meču u Buenos Ajresu mreže su ostale mirne.

Finale je 4. novembra na Marakani. Fluminense je finalista bio samo 2008, ali je trofej pripao ekvadorskom LDU iz Kita jedan jedini put.