Partizan do pobede sa penala u dubokoj nadoknadi vremena 1Foto: Photo by Dusan Milenkovic/Starsport.rs ©

Partizan je dugo gubio sa 2:0 od Radnika u Humskoj ulici, ali je uspeo da preokrene i pobedi sa 3:2.

Doduše crno-beli su do velikog preokreta došli nakon dva dosuđena penala, a drugi je realizovao Bibras Natho u dubokoj nadoknadi vremena.

Radnik je već u šestom minutu poveo. Posle odličnog pasa Hajdarevića, Gašić je neometan, iskosa sa desne strane, gotovo sa ivice šesnaesterca, evrogolom je savladao Aleksandra Jovanovića – 0:1.

Posle greške Kanutea i Belića videli smo sjajnu kontru gostiju iz Surdulice, Jovanović je najpre odbranio udarac, ali se lopta odbila do Duronjića, koji je lako povisio rezultat na – 0:2.

Sredinom drugog poluvremena Partizan se vratio u igru. Nikolić je odlično uposlio Gajasa Zahida koji je preciznim udarcem smanjio zaostatak svog tima – 1:2.

Prvu šansu u nastavku gosti su imali u dva minuta kasnije, Tomašević je umakao odbrani crno-beli, ušao u šesnaesterac i šutirao, ali ga je sustigao i u poslednji čas izblokirao Marković.

U 81. minutu Saldanja je realizovao jedanaesterac i poravnao rezultat – 2:2.

U nadoknadi vremena Partizanu je dosuđen i drugi jedanaesterac, koji je realizovao Natho za konačan rezultat – 3:2.