Partizan drži čelo: Crno-beli odahnuli kad su otključali bravu Radnika 1Foto: Srdjan Stevanovic/Starsport

Partizan ostaje na čelu i posle trećeg kola u prolećnom delu Superlige Srbije u fudbalu.

Vodeći je pobedu postigao i protiv poslednjeplasiranog.

Crno-beli su u Surdulici savladali Radnik s 2:1. Sva tri gola su pala u drugom poluvremenu.

Partizanov trener Duljaj je posegao za iznuđenim rešenjem u špicu napada.

Brazilac Saldanja, najbolji strelac lige s 15 golova, povredio se u minulom kolu na meču protiv IMT-a, Nikolić nije mogao da igra zbog žutih kartona, pa je priliku dobio 20-godišnji Baždar.

U srednjem redu prvi put je od početka utakmice zaigrao Korejac Goh, pridošlica u zimskom prelaznom roku.

Crno-beli su imali terensku inicijativu i u prvom poluvremenu. Iz nekoliko njihovih polušansi golman domaćina Ranđelović je ispoljio prisebnost.

U drugom delu meča desila se sporna situacija u gostujućem kaznenom prostoru. Kapiten crno-belih Marković, štoper, oborio je protivničkog igrača. Glavni sudija Milanović je gledao VAR iz čega je zaključio da nije bilo prekršaja za najstrožu kaznu.

Radnik se svakako okuražio, ali su mu nade splasnule Markovićevim pogotkom u 70. minutu glavom na Antićev centaršut iz kornera.

U nadoknadi vremena Baždar, koji nije iskoristio i neke zrele šanse, najzad je postigao pogodak.

Oduzeo je loptu Milićeviću na oko 40 metara od gola i nadmudrio je Ranđelovića oči u oči s njim.

Radnik je smanjio iz penala zatim. Jovanovića je savladao Šovšić.