Partizan pobedio u Kruševcu, crno-beli smanjili zaostatak za Zvezdom na osam bodova 1Foto: Starsport

Fudbaleri Partizana pobedili su Napredak u Kruševcu rezultatom 1:0 (0:0) u meču 20. kola Superlige Srbije.

Jedini gol na meču koji je odigran na zaleđenom terenu postigao je Dijabate u 61. minutu.

Posle ovog trijumfa ekipa Gordana Petrića ima 46 bodova, osam manje od vodeće Crvene zvezde, dok je Napredak na 11. mestu sa 19 bodova.

Početak utakmice kasnio je pet minuta zato što je sudija sa predstavnicima klubova razmatrao mogućnost da se meč odloži.

U prvom poluvremenu domaćin je imao inicijativu, a obe ekipe su imale po dve prilike za gol.

U nastavku je Partizan preuzeo inicijativu i u 61. minutu došao do vođstva nakon što je posle šuta Dijabatea sa 18 metara lopta zakačila Kerkeza, promenila pravac i prevarila golmana Petrića.

Crno-beli su do kraja sačuvali prednost, a najveću šansu za promenu rezultata imao je Natho u 87. minutu, ali je Kerkez izbacio loptu koja išla ka mreži.

U narednom kolu Partizan igra protiv Mladosti iz Novog Sada, dok Napredak gostuje TSC.