Partizan preko penala do polufinala Kupa Srbije 1Foto: STARSPORT

Fudbaleri Partizan savladali su Voždovac u četvrtfinalu Kupa Srbije nakon boljeg izvođenja jedanaesteraca – 4:3 (posle regularnih 90 minuta igre bilo je 1:1).

U redovima gostiju nisu sa linije penala bili precizni Mihajlo Nešković i Stefan Pirgić, dok su u ekipi crno-belih precizni bili Aleksa Janković, Nemanja Nikolić, Nikola Antić i Gajas Zahid.

Slobodno se može reći da je junak pobede Partizana golman Aleksandar Jovanović koji je odbranio dva udarca u penal seriji.

Partizan je poveo u smiraj prvog poluvremena preko Sameda Baždara, a izjednačenje je doneo Pirgić u 89. minutu.

U nadoknadi vremena prvog poluvremena izabranici trenera Igora Duljaja uspeli su da povedeu.

Aranđel Stojković je sa svoje polovine proigrao Baždara, koji je izašao sam ispred golmana i preciznim udarcem pogodio donji desni ugao.

U 67. minutu nakon igranja rukom Nemanje Nikolića u svom šesnaestercu sudija Stamenković je posle gledanja VAR-a dosudio penal za Voždovac. Odgovornost je preuzeo Flemings, ali je golman Partizana odlično reagovao i odbranio udarac Flemingsa.

Partizan je tražio penal u 84. minutu nakon igranja rukom jednog fudbalera Voždovca, ali ovoga puta se nisu oglasile sudije iz VAR sobe.

Voždovac je prelepim udarcem Pirgića sa ivice šesnaesterca u 89. minutu stigao do izjednačenja i penala.

Penal serija je startovala još jednom odbranom Jovanovića, ovoga puta je zaustavio udarac Neškovića. Sa druge strane Janković je bio siguran i doneo prednost Partizanu.

U drugoj seriji Đurđević je pogodio za Voždovac, a Nikolić je sigurnim udarcem vratio prednost crno-belima.

Petrović je snažnim udarcem doneo izjednačenje Voždovcu, ali je Antić preciznim udarcem doneo novu prednost Partizanu.

Fleming je četvrtoj seriji uspeo uz dosta sreće da savlada Jovanovića, dok je sa druge strane Zahid bio siguran.

U petoj seriji, Jovanović je odbranio penal Pirgiću i odveo Partizan u polufinale Kupa Srbije.