Partizan "prosuo" bodove protiv Javora 1Foto: Pedja Milosavljevic / STARSPORT

Fudbaleri Partizana i Javora odigrali su nerešeno 3:3 u okviru 16. kola Mozzartbet Superlige Srbije.

„Crno-beli“ su tako izgubili korak za Crvenom zvezdom i sada zaostaju sedam bodova za šampionom Srbije.

Javor je poveo prelepim golom Lazara Nikolića u šestom minutu meča, ali je samo pet minuta kasnije stiglo izjednačenje preko Bibrasa Natha.

Petnaest minuta kasnije Slobodan Urošević je doneo pravi preokret na utakmici.

Centaršut Fusenija Dijabatea sa desne strane je iskoristio Urošević koji je glavom matirao Aleksandra Vulića.

U drugom poluvremenu je Marko Živković doneo, činilo se, nedostižnih 3:1, ali tako nisu mislili i gosti.

Pet minuta kasnije Petar Gigić je realizovao penal za 3:2 i imali smo neizvesnu završnicu u Humskoj ulici.

Gosti iz Ivanjice su potpuno šokirali četu Gordana Petrića, kada je Luka Gojković iskoristio centaršut sa leve strane, pobegao lako Nemanji Joviću i pogodio za konačnih 3:3.

Partizan je pokušao u nadoknadi vremena da dođe do novog gola i tri boda iz ovog meča, ali u tome nije uspeo.