Petrović nemoćan pred Brazilcem Kunjom: Četvrti gostujući igrač koji je u Premijer ligi postigao het-trik na Stamford Bridžu 1Foto: EPA-EFE/DANIEL HAMBURY

Golman Čelsija Đorđe Petrović je savladan četiri puta i u drugoj utakmici uzastopce.

U sredu, u utakmcii 22. kola engleske fudbalske Premijer lige, imao je nekoliko zapaženih odbrana na Enfildu, ali je Liverpul pobedio s 4:1.

Sada se Velverhempton radovao u Londonu s 4:2.

Domaćin je prvi poveo, preko Kola Palmera u 19. minutu.

Poravnao je tri minuta kasnije Mateus Kunja, brazilsko krilo, a u 43. minutu Čelsijev štoper Francuz Aksel Disasi je pogodio sopstvenu mrežu.

Kunja je zablistao u drugom poluvremenu. Povisio je vođstvo u 63. minutu, a dokrajčio je protivnika iz penala u 82.

Petrović nemoćan pred Brazilcem Kunjom: Četvrti gostujući igrač koji je u Premijer ligi postigao het-trik na Stamford Bridžu 2

Njegov zemljak Tijago Silva, veteran u odbrani londonskih „plavaca“, ublažio je poraz u 86.

Kunja je četvrti gostujući strelac het-trika na Stamford Bridžu u Premijer ligi.

Prva dvojica su bili Arsenalovi igrači. Nigerijac Nvanko Kanu je dao sva tri gola u pobedi s 3:2 23. oktobra 1999, a holandski as Robin van Persi se poigrao s odbranom u kojoj je bio Branislav Ivanović 29. oktobra 2011. u pobedi s 5:3.

Argentinac Serhio Agero je imao simultanku protiv Ivanovića i ostalih 16. aprila 2016 – 3:0 za Mančester siti.