Pobede Arsenala, Napolija i Reala u Ligi šampiona, Onana heroj Junajteda (VIDEO) 1Foto: EPA-EFE/Jose Manuel Vidal

Fudbaleri Arsenala slavili su kao gosti protiv Sevilje rezultatom 2:1.

Arsenal je pogađao na kraju prvog i početku drugog poluvremena preko svojih Brazilaca Martinelija i Gabrijela Žezusa i na taj način se vratio na čelo tabele B grupe Lige šampiona, dok je utešni gol domaće ekipe bio dleo srpskog reprezentativca Nemanje Gudelja u 58. minutu susreta.

U istoj grupi Lens je odoleo PSV-u na teškom gostovanju odigravši 1:1.

Poveli su domaći u 55. minutu preko Bakajoka, da bi deset minuta kasnije rezultat poravnao Vahi.

Napoli je golom Đakoma Raspadorija u 65. minutu došao do sva tri boda na gostovanju Unionu u Berlinu.

Treću pobedu za čelo tabele ostvario je Real, koji je slavio na gostovanju Bragi rezultatom 2:1.

Ekipa Karla Anćelotija je povela golom Rodriga u 16. minutu, prednost je duplirao Belingem u 61. Braga je smanjila rezultat preko Đala u 63. minutu, ali više od toga nije mogla.

Mančester junajted je na Old Trafordu savladao Kopenhagen rezultatom 1:0, a heroj u tom trijumfu bio je golman Andre Onana.

Gosti iz Danske su prvi zapretili i već u petom minutu su pogodili stativu gola Onane.

Domaći fudbaleri su želeli da trijumfuju, ali nikako nisu uspevali da savladaju odličnog golmana Kamila Grabaru.

Grabara je u 54. minutu zaustavio udarac Eriksena, kao i Garnača u 67. minutu, ali nije mogao ništa u 73. minutu kada je Hari Megvajer nakon centaršuta Eriksena udarcem glavom pronašao put do mreže.

I kada se činilo da će Crveni đavoli stići do pobede, glavni arbitar na meču Marko Gvida dosudio je penal za goste u 97. minutu.

Mektominej je visoko podigrao kopačku i skrivio penal, ali je golman Andrea Onanu uspeo da zaustavi udarac Džordana Larson i na taj način obezbedi trijumf svojoj ekipi.

Real Sosijedad je golom Braisa Mendeza savladao Benfiku na gostovanju minimalnim rezultatom 1:0, a ranije danas je Inter savladao Salcburg sa 2:1, dok je Bajern bio bolji u gostima od Galatasaraja – 3:1.