Pobede Napolija i Liverpula, Inter bolji od Borusije Dortmund 1Genk-Liverpul Foto: FoNet/AP

Fudbaleri Napolija pobedili su večeras u gostima Salcburg sa 3:2, dok je Liverpul sa 4:1 slavio protiv Genka u utakmicama trećeg kola Grupe E Lige šampiona.

Vrlo uzbudljiv meč vidjen je u Austriji, gde je Napoli posle dosta neizvesnosti došao do pobede.

Ekipa Karla Ančelotija povela je golom Drisa Mertensa u 17. minutu, da bi Salcburg izjednačio u 40. iz jedanaesterca koji je realizovao Erling Braut Haland.

Mertens je ponovo u 64. minutu zatresao mrežu rivala, da bi Haland s druge strane u 72. pogodio za 2:2.

Posle manje od 60 sekundi igre pobedu Napoliju doneo je Lorenco Insinje.

Liverpul je u Belgiji lako pobedio Genk, a vodeći gol postigao je Aleksander Okselejd-Čembrlejn u drugom minutu. Prednost prvaka Evrope udvostručio je isti igrač u 57.

Ekipa Jirgena Klopa do tri gola prednosti došla je golom Žoržinja Vajnalduma u 77. minutu, da bi na 4:0 povisio Mohamed Salah u 87. Počasni gol za domaćina postigao je Stefan Odej u 88.

Napoli je prvi na tabeli sa sedam bodova, dok Livrpul na drugom ima šest.

U derbiju večeri u Grupi F Inter je sa 2:0 pobedio Borusiju Dortmund.

Vodeći gol postigao je Lautaro Martines u 22. minutu, da bi sve nedoumice oko pobendika meča razrešio Antonio Kandreva u 89.

U drgom meču Grupe F Barselona je na gostovanju sa 2:1 pobedio Slaviju Prag.

U Grupi G Benfika je na svom terenu sa 2:1 pobedila Lion, dok su u Grupi H Lil i Valensija igarali nerešeno 1:1.