Poraz košarkašica Srbije na startu kvalifikacionog turnira za odlazak na Olimpijske igre 1Foto: EPA-EFE/JAMES GOURLEY AUSTRALIA AND NEW ZEALAND OUT

Košarkašice Srbije izgubile su protiv Nemačke rezultatom 66:73 (12:19, 9:17, 25:17, 20:20) u prvom meču na kvalifikacionom turniru za Olimpijske igre.

Utakmica je igrana u brazilskom Belemu, a u grupi se još nalaze domaćin turnira i selekcija Australije.

Srbija narednu utakmicu igra protiv Brazila u noći između subote i nedelje, dok poslednju utakmicu u grupi igra protiv Australije u nedelju od 21 sat po srednje-evropskom vremenu.

Tri najbolje reprezentacije iz grupe plasiraće se na Olimpijske igre u Parizu.

Nemice su mnogo bolje otvorile utakmicu pošto su veoma brzo imale dvocifrenu prednost – 11:1.

Održavale su razliku, čak su je i povećavale, a u drugoj četvrtini su imali i ogromnih 15 poena viška – 36:21.

U drugom poluvremenu izabranice Marine Maljković su „topile“ prednost protivnica, a na ulasku u psolednju četvrtinu bilo je 53:46 za Nemačku.

U poslednjoj četvrtini su „orlice“ čak i preokrenule rezultat i povele – 56:55, no Nemice su ubacile u „višu brzinu“ i ponovo povele, a tada košarkašice Srbije jednostavno nisu imale snage za novi povratak u meč.

Najefikasnije kod Srbije bile su Angela Dugalić sa 13 i Jovana Nogić sa 12 poena.

Nemačku su do pobede predvodile Leoni Fajbih sa 20 i Satu Sabali sa 18 poena, a pratila ih je Niara Sabali sa 14 poena i 17 skokova.