Fudbalerke Srbije nakon poraza od Islanda ostale bez divizije A Lige nacija (VIDEO) 1Foto: Srdjan Stevanovic/Starsport.rs ©

Ženska fudbalska reprezentacija Srbije nije uspela da izbori plasman u A diviziju Lige nacija.

One su posle dva meča u baražu za popunu najjače lige u ovom takmičenju poražene od Islanda ukupnim rezultatom 3:2.

U prvom meču igranom u Srbiji bilo je 1:1, a u revanšu 2:1.

Srbija je sjajno započela utakmicu, te je već u šestom minutu povela preko Alegre Poljak, a na asistenciju Jelene Čanković.

Ipak Islanđanke su zaigrale mnogo bolje u drugom poluvremenu i u finišu su u potpunosti preokrenule rezutat.

Prvo su u 75. minutu poravnale rezultat na 1:1 preko Svindis Jane Jonsdotir, da bi u 86. minutu napravile potpuni preokret preko Brindis Arne Nilsdoti.

Do kraja susreta je bilo ostalo još malo vremena i „orlice“ nisu uspele da sustignu prednost protivnica.

To znači da se srpske fudbalerke i u narednom izdanju Lige nacija igrati u B diviziji, pošto ovog popodneva nisu uspele da se plasiraju u A diviziju Lige nacija.