Poraz Partizana 1Foto: Fonet/Fiba

U 13. kolu FIBA Lige šampiona, Partizan je večeras u Beogradu izgubio od grčkog AEK sa 69:65 (19:11, 22:22, 14:20,14:12), čime je propustio šansu da se osvajanjem drugog mesta u grupi bori za direktan plasman u osminu finala.

U osmini finala će igrati pobednici pet grupa i tri najuspešnije drugoplasirane ekipe, dok će preostale dve
drugoplasirane, sve trećeplasirane i četvrtoplasirane i četiri najbolje petoplasirane ekipe igrati šesnaestinu
finala.

U veoma čudnoj utakmicu, u kojoj su gosti pogodili 13 trojki, a samo sedam šuteva za dva poena, Partizan je uspeo da nadoknadi zaostatak od 14 poena, a onda je propustio priliku da preokrene rezultat.

U poslednju četvrtinu AEK je ušao sa prednošću od dva koša i crno-beli su tada upropastili čak šest napada, najviše zahvaljujući Vilijamu Hečeru, koji je imao katastrofalan učinak, jer je promašio čak 13 od 15 šuteva.

U tom periodu i Grci su pravili greške u serijama, a kako se igralo najbolje pokazuje podatak da je za šest i po minuta igre u četvrtoj četvrtini postignuto pet koševa (3:2 za AEK).

Dva minuta pre kraja još je sve bilo otvoreno, jer je AEK vodio sa 60:59, a onda je, kao u Ljubljani pre četiri dana
protiv Olimpije, Partizan odigrao lošu završnicu i tačku na utakmicu stavio je Roko Leni Ukić trojkom za voрstvo svog tima od 65:60.

U poslednjem kolu grupne faze takmičenja Partizan će 25. januara gostovati Sasariju.

Partizan: Ratkovica 8, Vrabac 5, Jovanović, Veličković 13, Majstorović, Birčević 16, Koprivica 2, Andrić 6, Hečer 8, Pot, Karahodzić 3, Luković 4.

AEK: Ukić 13 , Mekgret 11, Elonu 3, Milošević 3, Karitopulos, Dikson 7, Larencakis 14, Moraitis, Mavroedis,