Poraz Srbije od Mađarske u polufinalu Svetskog kupa 1Foto: Vaterpolo savez Srbije /Twitter

Vaterpolo reprezentacija Srbije nije uspela da se plasira u finale Svetskog kupa pošto ju je u polufinalu porazila selekcija Mađarske 11:10.

I pored velike borbe i neizvesnosti u samoj završnici, „Delfini“ nisu uspeli da slome otpor favorizovane Mađarske, pa će se sutra boriti sa poraženim iz drugog polufinala Nemačka – Australija za treće mesto.

Uprkos porazu koji boli, selektor Srbije Dejan Savić može biti prezadovoljan izdanjem svoje ekipe na Svetskom kupu, budući da je poveo podmađeni sastav kome borba za medalje i nije bila prva opcija, već uigravanje ekipe za neke buduće reprezentativne akcije i takmičenja koja tek slede.

Srbija je dobro započela meč, povela sa 3:1 preko Nikole Jakšića, a u drugoj četvrtini se nastavila briljatna igra „Delfina“ pošto su imali i tri gola prednosti (5:2).

Ipak, tada se Mađarska budi i serijom golova stiže do izjednačenja, pa se na poluvreme odlazi nerešenim rezultatom 6:6.

U trećoj četvrtini se igralo „gol za gol“, pa se u poslednju deonicu meča ušlo u egalu – 9:9.

U finišu susreta Mađarska je bila hladnokrvnija i preko Zalankija došla do pobede koja ih je odvela u finale, mada je Srbija imala poslednji napad na meču koji nije uspela da realizuje.