Portugal, Belgija i Francuska obezbedili plasman na Evropsko prvenstvo 1Foto: EPA-EFE/JOSE COELHO

Fudbaleri Portugala pobedili su Slovačku sa 3:2 i tako se plasirali na Evropsko prvenstvo.

Pored njih vizu za kontinentalni šampionat obezbedili i Francuska i Belgija.

Portugal je vodio posle prvih pola sata sa 2:0, a strelci su bili Gonzalo Ramos u 18, odnosno Kristijano Ronaldo iz penala u 29. minutu.

Gosti su do gola stigli preko Davida Hancka u 69. minutu, da bi novu prednost domaćinu doneo Ronaldo tri minuta kasnije.

Slovačka je u 80. minutu smanjila prednost preko Stanislava Lobotke, ali nije mogla do boda i potpunog iznenađenja.

Bosna i Hercegovina je na debiju Sava Miloševića bila bolja od Lihtenštajna rezultatom 2:0 zahvaljujući golovima Amara Rahmanovića u 13. te Miroslava Stevanovića u 41. minutu.

Na taj način BiH se uključila u trku za plasman na EURO 2024. pošto su trenutno četvrti sa devet bodova, te imaju dva poena manje od Luksemburga i četiri manje od Slovačke.

Fudbaleri Francuske i Belgije plasirali su se na Evropsko prvenstvo u Nemačkoj koje se igra narednog leta.

Reprezentacija Francuske je zahvaljujući dvostrukom strelcu Kilijanu Mbapeu kao gost pobedila je Holandiju 2:1 u grupi B, što joj je bio šesti trijumf iz isto koliko odigranih utakmica.

Belgija je pobedila Austriju 3:2 i kao prva u grupi F čekirala kartu za Nemačku narednog leta.