Raspad sistema u Sampdoriji: Kasne plate, očajni rezultati, Stankoviću sve teže 1Foto: EPA-EFE/SERENA CAMPANINI

Sampdorija je nakon remija protiv Monce (2:2) u 21. kolu Serije A sve dalje i dalje od opstanka u eliti.

Napadač ekipe Đenove Manolo Gabijadini je postigao oba gola za četu Dejana Stankovića.

Prvi u 12. minutu, a u drugi u 58. minutu.

Monca je zahvaljujući golu Andrea Petanje u 32. minutu otišla na poluvreme s nerešenim rezultatom, a na kraju joj je bod doneo Matija Pesina sa bele tačke u devetom minutu nadoknade vremena.

Tako Sampdorija nije došla do važnog trijumfa u borbi za opstanak, ali je makar pozitivno to što je posle mesec dana i pet utakmica konačno uspela da izbegne poraz.

Tih mesec dana ekipa srpskog stručnjaka nije ni gol uspela da postigne, a sinoć je dva puta matirala golmana domaće ekipe.

Ali je to nažalost po ekipu iz Đenove bilo dovoljno samo za bod, iako je bila na domak sva tri.

Dejan Stanković je u suzama otišao u svlačionicu, kao i nekoliko igrača gostujuće ekipe.

Nije bio prisutan ni na konferenciji za štampu, a srceparajuće je bilo gledati igrače Sampa na centru stadiona „Briantea“ koji su nakon poslednjeg zvižduka Danijela Ćifija polegali od nemoći na terenu.

Sampdorija je tako ostala na pretposlednjem mestu na tabeli sa svega 10 osvojenih bodova.

Dva manje od njih ima poslednji Kremonese, dok je Verona sakupila 14 poena, dok je Specija u bezbednoj zoni kao 17. tim sa 18 bodova.

Ipak, problemi tima iz Đenove su mnogo veći od osvojenih 10 bodova u dosadašnjem toku sezone.

Klub se suočava sa velikim problemom jer će do 16. februara morati da nabavi čak 11 miliona evra kako bi isplatio obaveze prema zaposlenima.

Već mesecima prvi čovek Masimo Ferero kuburi sa finansijama budući da plate kasne.

Liga uskoro može da kazni tim iz Đenove oduzimanjem bodova ili direktnim izbacivanjem u niži rang takmičenja.

Koji god scenario da se dogodi bio bi to tragičan ishod slavnog kluba u kojem je između ostalih igrao i nedavno preminuli Siniša Mihajlović.

Klub ima problema sa poslovanjem, pa bi do kraja sezone morao da pronađe nekoliko desetina miliona evra kako bi mogao normalno da funkcioniše.

Kako stoje stvari to će Masimo Ferero teško moći da obezbedi, ali je na igračima da na terenu pokušaju da izbore opstanak u ligi nezavisno od odluka Lige o sudbini čuvene Sampdorije.