Real pokazao ko je glavni u Španiji: Drugom pobedom u sezoni protiv Đirone trasirao put ka tituli 1Foto: EPA-EFE/Kiko Huesca

Fudbaleri Real Madrida ubedljivo su savladali Đironu sa 4:0 u derbiju 24. kola Primere.

Pobeda je mogla da bude ubedljivija da je Hoselu realizovao penal u 90. minutu, ali je i ovako dovoljno jasan pokazatelj da je tim sa stadiona „Santijago Bernabeu“ prvi favorit da osvoji šampionsku titulu u Španiji na kraju ove sezone.

Poveli su „kraljevići“ već u petom minutu kada je maestralni Brazilac Vinisijus zategao sa dvadesetak metara, a golman Paulo Gozaniga je bio nemoćan da spreči neminovno – uvod u potom svoje ekipe na čuvenom stadionu.

Ređale su se potom prilike i golovi kao na traci, Džud Belingem je u 35. minutu duplirao prednost čete Karla Anćelotija, da bi u 54. minutu postigao još jedan gol i praktično rešio utakmicu.

Tačku na ubedljivu pobedu stavio je Rodrigo u 61. minutu utakmice.

Ono što bi mogao da bude problem za Karla Anćelotija je povreda najboljeg igrača tima Džuda Belingema.

Belingem je u drugom poluvremenu tražio da napusti teren zbog povrede levog stopala. Čini se da je izvrnuo zglob i da ga je nagazio fudbaler Đirone Pablo Tore.

Ovo je bio drugi poraz Đirone u Primeri ove sezone, a i prvi su doživeli od identičnog protivnika.

U jesenjem delu šampionata bilo je 3:0 za Real u okršaju ove dve ekipe na stadionu „Montilivi“.

Posle 24. kola Real se nalazi na čelu tabele i ima pet bodova prednosti u odnosu na prvog pratioca – ekipu Đirone.