Real u završnici pobedio Inter, Ajaks ubedljiv protiv Sportinga u LŠ 1Foto: EPA-EFE/MATTEO BAZZI

Fudbaleri Real Madrida pobedili su večeras na gostovanju ekipu Intera iz Milana sa 1:0, u meču prvog kola Grupe D Lige šampiona.

Gol za pobedu španske ekipe postigao je Rodrigo u 89. minutu, na asistenciju Eduarda Kamavinge.

U istoj grupi danas je moldavski Šerif pobedio na svom terenu ekipu Šahtjora sa 2:0.

Ajaks je na gostovanju savladao lisabonski Sporting sa 5:1, u meču Grupe C.

Gosti su poveli već u drugom minutu, kada je nakon udarca Entonija lopta završila na stativi, a do nje je u nastavku akcije došao Sebastijan Ale, koji je glavom postigao gol.

Isti igrač je u devetom minutu postigao drugi gol, na asistenciju Entonija, da bi rezultat smanjio Paulinjo u 33. minutu.

Do kraja poluvremena holandski klub je došao do trećeg gola preko Stivena Bergjusa u 39. minutu.

Domaći tim je u nastavku mogao do novog gola, ali je gol, koji je Paulinjo postigao glavom u 47. minutu poništen nakon gledanja VAR-a, zbog prekršaja.

Ajaks je zatim potvrdio pobedu, sa još dva gola Alea u 51. i 63. minutu.

Kapiten Ajaksa, srpski fudbaler Dušan Tadić odigrao je ceo meč.

Ranije danas u toj grupi, Borusija Dortmund je na gostovanju savladala Bešiktaš sa 2:1.