Remi Verone i Lacija na "Mark Antonio Bentegodiju" 1Foto: EPA-EFE/EMANUELE PENNACCHIO

Fudbaleri Verone i Lacija remizirali su 1:1, u pretposlednjem meču 21. kola italijanske Serije A.

Rimljani su poveli u smiraj prvog poluvremena, ali je Siril Ngong posle centaršuta Darka Lazovića u 51. minutu postavio konačan rezultat.

Španac je iz okreta, levom nogom, savladao Montipa, da bi Ngong odlično glavom šutirao i doneo izjednačenje.

Domaći su imali nekoliko sjanih šansi da dođu do drugog gola i samim tim tri boda, ali je srpski reprezentativac Darko Lazović propustio najbolju kada je pogodio stativu.

Lacio je četvrti na tabeli sa 39 bodova, dok je Verona na 18. mestu, u zoni ispadanja, sa 14 bodova, četiri manje od Specije koja je prva „iznad crte“.