Rim: Poraz Kecmanovića od Švarcmana posle velike drame 1Foto: Srđan Stevanović /Starsport

Srpski teniser Miomir Kecmanović nije uspeo da se plasira u drugo kolo Mastersa u Rimu pošto je izgubio od Dijega Švarcmana sa 2:1 u setovima (6:2,3:6,7:6(3)).

Meč je trajao malo manje od tri sata i imao je mnogo obrta. Kecmanović je propustio dve meč lopte pri rezultatu 5:4 u trećem setu, napravivši dve vezane greške.

U prvom setu smo videli pravi festival brejkova.

Na početku nijedan teniser nije mogao da sačuva svoj servis, a kasnije je bolji bio Argentinac koji je u tom razdoblju igre napravio dva brejka više od mladog srpskog igrača.

U drugoj deonici igre smo pak videli samo jedan brejk i on je došao od strane Miomira Kecmanovića, što mu je bilo dovoljno da izjednači rezultat u setovima.

Treći set je na izvrstan način započeo Kecmanović. Veoma brzo je srpski teniser poveo sa 3:0 u gemovima, ali je još brže Švarcman izjednačio rezultat.

Naredni brejk je napravio Švarcman, da bi se u poslednjem trenutku u meč vratio Kecmanović novim brejkom, da bismo ušli u taj-brejk koji je na kraju Švarcman rešio u svoju korist sa 7:3.

Tokom meča Švarcman je bio mnogo agresivniji teniser sa osnovne linije, više je grešio, ali je imao i više vinera.

Ovo je bio treći međusobni meč dvojice tenisera i sva tri je u svoju korist rešio Dijego Švarcman.